Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR
Kapat

Sigortam Cepte Anadolu Sigorta

İNDİR

1925

Şirketimiz 1 Nisan'da Ulu Önder Atatürk'ün girişimiyle, ilk ulusal bankamız olan Türkiye İş Bankası’nın öncülüğünde kuruldu.

1975

Cumhuriyet dönemi ile birlikte milli sigortacılığın önderliğini yüklenen Anadolu Sigorta, 50. kuruluş yılını kutladı.

1981

Tescil işlemlerini tamamlayan Anadolu Sigorta, Kıbrıs'ta işlem yapma hakkına sahip oldu.

1984

Kamuoyu ve sektörde büyük yankılar uyandıran, bu tarihe kadar Türkiye koşullarına uygulanmış en kapsamlı hayat poliçesi olan "Geleceğin Sigortası’nı” uygulamaya koydu.

1986

Türkiye Sigortacılığında yeni bir branş olan "Elektronik Cihaz Sigortası" ilk defa Şirketimiz bünyesinde başlatıldı.

1987

Zirai sigorta branşında faaliyete başladı.

1991

Hayat branşı yasa gereği kurulan Anadolu Hayat Sigorta Şirketi’ne devredildi.

1993

Azerbaycan'da kurulan ve faaliyete geçen Günay Anadolu Sigorta'ya idari ve teknik destek veren Anadolu Sigorta yurtdışında şirket kuran ilk Türk Sigorta kuruluşu oldu.

Dönemin Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Burhan Karagöz, Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erden ve Genel Müdürü Bedii Tümer

1996

Anadolu Sigorta Kıbrıs Şubesi bağımsız bir yapı olarak çalışmalarına başladı.

1997

Bilişim olanaklarından en üst düzeyde yararlanmayı amaçlayan "Yeniden Yapılanma Projesi’ni” uygulamaya koydu. Bütün servislerini, acentelerini on-line ve real time sistemiyle bilgi işlem ağına katarak hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getirdi.

1999

17 Ağustos’ta yaşanan deprem felaketinin ardından sigortalılarına en kısa sürede ve en geniş boyutta hizmet verebilmek için çalışanları, bölge müdürlükleri ve acenteleriyle olağanüstü bir çalışma sürecine girerek 24 saat aralıksız hizmet verdi.

2001

50 yılı aşan bir süredir hizmetlerini sürdürdüğü Karaköy binasından Türkiye İş Bankası iştirakleriyle bir arada bulunacağı İş Kulelerine taşındı.

Anadolu Sigorta’nın Genel Merkezi, İş Kuleleri, Kule II

2003

Kıbrıs Şubesi, hala çalışmalarını sürdürdüğü Lefkoşe'nin merkezindeki ofisine taşındı

2004

"Ürün ve Hizmetlerinden genel olarak en fazla memnun olunan sigorta şirketi" seçilerek Active Academy Sigortacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti Ödülü'nü kazandı. Yasal düzenlemeler gereği sağlık branşını Anadolu Hayat Emeklilik'ten devralarak hizmet yelpazesini genişletti. Benimsediği kalite yönetim sisteminin uluslararası bir düzeyde uygulandığının kanıtı olan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

2006

Art arda 5. yılda da prim üretiminde sektör liderliğini korudu ve Türk sigortacılığında tarihi bir sonuca imza atarak 1 milyar YTL'yi aşan prim üretimini gerçekleştirdi.

2007

Son altı yıldır prim üretiminde kesintisiz sektör birincisi olan Anadolu Sigorta, 2007 yılında toplam prim üretiminde 1 milyar ABD Doları eşiğini geçen Türkiye'deki ilk sigorta şirketi oldu.

Lefkoşe'de bulunan Kıbrıs Şubesini yenileyip sigortalılarına sunduğu hizmet kalitesini daha da yükseltti.

2008

Tüm is süreçlerinin gözden geçirilip yenilendiği C2C Değişim Programını başlattı. Sürdürülebilir büyüme stratejisi ile kârlılığını artırırken, üstün hizmet kalitesi ile arka arkaya 5. kez Active Academy Sigortacılıkta Bireysel Müşteri Memnuniyeti ödülünü aldı.

2010

Kuruluşunun 85. yılını kutladı. C2C projesi kapsamında planlanan ilk değişiklikler hayata geçirilmeye başlandı. Yeni sosyal sorumluluk projesi” Bir Usta Bin Usta”’yı başlatarak, Anadolu’da unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin yeniden canlandırılmasına katkıda bulundu.

2013

Genel Müdürlük binasını Kavacık'a taşıyarak hizmetlerini yeni modern binasında sigortalılarına sunmaya başladı.